Indeksy rosną, Millennium i Gino Rossi na minusie

GRA
opublikowano: 28-07-2009, 11:14

Warszawskie indeksy są dziś na wyraźnym plusie. Nie chroni to jednak przed spadkiem notowań Millennium ani Gino Rossi.

WIG20 zyskuje 1,1 proc., a mWIG40 – nieco mniej, bo 0,9 proc. Wśród blue-chipów najlepiej zachowuje się PBG i BRE Bank – rosną o prawie 3 proc. Na minusie – ale nieznacznym - jest jedynie Cyfrowy Polsat.

Prawie 2 proc. zyskuje PKN Orlen, który odniósł się dziś, choć skąpo, do swoich wyników kwartalnych. Ostrzegł jedynie, że wynik operacyjny w II kwartale 2009 r. będzie niższy o około 0,1 mld zł. Spółka tłumaczy to efekt braku dodatnich efektów zdarzeń jednorazowych, które wystąpiły w II kwartale rok wcześniej.

O 1,5 proc. rośnie też inna paliwowa spółka – Lotos. Jej wiceprezes zapowiedział rynkowi na łamach „Gazety Prawnej”, że zysk w II kwartale będzie większy niż strata I kwartału, co oznacza, że w I półroczu spółka będzie miała dodatnie wyniki finansowe.

Prawie 3 proc. traci bank Millennium, który tradycyjnie otworzył dziś sezon wyników kwartalnych. Skonsolidowany zysk netto spadł o 93 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem i okazał się niższy od konsensusu Bloomberga.

- W naszej ocenie wynik jest słaby – zauważa w dzisiejszym komentarzu Hanna Kędziora, analityk DM PKO BP.

Na szerokim rynku liderem jest Chemoserwis-Dwory (+26 proc.), i to już drugi dzień z rzędu. Spółka, w którą niedawno zaangażował się kontrowersyjny inwestor, Mariusz Patrowicz, wczoraj podała, że planuje split i emisję akcji. Wygląda na to, że inwestorów wciąż ekscytuje ta perspektywa.

Drugi pod względem skali wzrostu jest Energopol (+16,6 proc.). Inwestorom spodobał się najnowszy kontrakt zdobyty przez spółkę, o wartości 1,8 mln euro. Firma wygrała przetarg na wykonanie kanalizacji w oczyszczalni Barbara w Rudzie Śląskiej.

- To już czwarte zlecenie, które Energopol pozyskał w tym miesiącu. Łączna wartość wygranych w lipcu przetargów przekroczyła 83 mln zł. Dla porównania ubiegłoroczne przychody spółki wyniosły 88 mln zł – zauważa Michał Sztabler z DM PKO BP.

Na lekkim minusie są akcje ZNTK Łapy. Tracą 0,7 proc., być może dlatego, że sąd ma dziś rozpatrzeć wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki.

Fatalny dzień ma za to Gino Rossi i tanieje aż o 15 proc. To na razie najgorszy wynik na dzisiejszej sesji. Spółka ogłosiła wczoraj, że udało jej się pozyskać inwestora i w ten sposób uniknąć upadłości. Spółka wyemituje akcje, a obejmie je Rubicon Partners Dom Maklerski i wskazane przez niego podmioty (da to im 57,2 proc. udział w podwyższonym kapitale spółki). Cenę emisyjną wyznaczono na 1,5 zł, a obecny kurs to ok. 3,66 zł.

GRA

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane