Indeksy USA pod kreską

PAL, MW
opublikowano: 30-09-2009, 16:00

Główne indeksy amerykańskie rozpoczęły środowy handel od wzrostów. Choć trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja w  dalszej części sesji, trzeba uznać ten początek za udany – zwłaszcza w  kontekście dużej liczby publikacji, jakie ujrzały światło dzienne przed sesją w  USA.

Przed otwarciem portfeli Amerykanie poznali informacje o tygodniowym spadku liczby wniosków o kredyt hipoteczny (-2,8 proc.) oraz o większym od prognoz (-254 tys. przy szacunkach -200 tys.) spadku zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA. Największe jednak znaczenie mogła mieć rewizja danych nt. PKB USA w II kwartale, który spadł o zaledwie 0,7 proc. po spadku w I kwartale o 6,4 proc. i przy prognozach spadku o -1,2 proc.
Na początku handlu mocno traci kurs CIT Group – akcje zniżkowały o 37 proc. Rosną papiery Jabil Circuit (ponad 7,9 proc.) oraz Nike. Wyniki spółki przyczyniły się do aprecjacji kursu o ponad 7 proc. Zniżkują o ok. 2 proc. akcje Target, dla których UBS obniżył zalecenie do „neutralnie” z „kupuj”.

Po 15. minutach handlu na rynek napłynęła informacja o niespodziewanym spadku indeksu Chicago PMI do 46,1 proc. z 50,0 proc. po sierpniu. Oznacza to spadek aktywności – analitycy spodziewali się wzrostu do 52 pkt. Dane popsuły nastroje inwestorów dość mocno – indeksy DJ i Nasdaq w reakcji znalazły się 1 proc. pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane