Indeksy w Europie odbiły się od dna

Marek Wierciszewski
opublikowano: 18-03-2011, 00:00

Papiery Tokio Electric Power, operatora elektrowni, przeceniono piąty raz z kolei. Za akcję spółki płaci się zaledwie 37 proc. tego, co jeszcze w zeszły czwartek. Jednak w ciągu dnia zaczęły nadciągać dobre informacje. Powodzeniem zakończyły się próby zrzutów wody na uszkodzone instalacje. Informowano także o pracach nad przywróceniem elektryczności, co miało umożliwić ponowne uruchomienie systemu chłodzenia.

Po sześciu dniach spadków od dna odbiły się indeksy w Europie. Ulgę wywołało zbliżające się spotkanie ministrów finansów grupy G7. W odreagowaniu nie przeszkodziły z kolei dane z gospodarki amerykańskiej, które były zgodne lub słabsze od prognoz. Wyższa okazała się inflacja. W lutym wzrosła ona do 0,5 proc. Gorzej spisała się także produkcja przemysłowa. Zamiast wzrostu o 0,6 proc. spadła ona w lutym o 0,1 proc. Wykorzystanie mocy wytwórczych spadło o 0,1 proc. do 76,3 proc. (rynek liczył na wzrost).

Na początku sesji w USA o 2 proc. drożały papiery Qualcomm. Po tym, jak spółkę dotknęła 14–procentowa przecena, kupno jej akcji zalecił bank JP Morgan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu