Indeksy w Europie wahają się w wąskim zakresie

opublikowano: 17-01-2007, 14:39

Po wtorkowym rekordzie na Wall Street oczekiwano udanej sesji na zachodnioeuropejskich giełdach. Szyki mogły tylko popsuć publikowane w środę istotne dane makro. Otwarcie notowań było optymistyczne, jednak kolejne godziny stoją raczej pod znakiem przewagi sprzedających.

Po wtorkowym rekordzie na Wall Street oczekiwano udanej sesji na zachodnioeuropejskich giełdach. Szyki mogły tylko popsuć publikowane w środę istotne dane makro. Otwarcie notowań było optymistyczne, jednak kolejne godziny stoją raczej pod znakiem przewagi sprzedających.

Bohaterem sesji w sektorze spółek technologicznych, i to mimo słabych rezultatów amerykańskiego giganta Intela, został ASML. Największy w Europie wytwórca sprzętu do produkcji półprzewodników niemal czterokrotnie zwiększył kwartalny zysk do rekordowego w historii poziomu. Z miejsca znalazło to uznanie w oczach analityków ABN Amro, którzy podnieśli rekomendację dla tych walorów ze „sprzedaj” do „kupuj”.

Lekko zwyżkuje wycena walorów Sony Ericsson, na co wpływ miała informacja o znaczącym wzroście wyniku netto producenta telefonów komórkowych.

Ponowny spadek cen ropy i miedzi doprowadził do przeceny walorów spółek paliwowych i wydobywczych. Pod kreska toczy się handel m.in. papierami BHP Billiton i Rio Tinto.

Na wartości traca papiery EADS, największego na Starym Kontynencie koncernu zbrojeniowo-lotniczego. Należący do spółki producent amaolotów Airbus, poinformował o stracie jaka poniósł w minionym roku, między innymi z powodu opóźnień związanych z produkcją modelu A380.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane