Indeksy w Europie zaczynają odrabiać spadki

TONSIL Spółka Akcyjna
opublikowano: 08-02-2002, 10:24

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje na większości europejskich rynkach zaczęły się od niewielkich spadków, jednak potem zaczęły odrabiać straty z powodu poprawy notowań kontraktów terminowych w USA.

W czwartek amerykańskie indeksy zniżkowały piątą sesję z rzędu, ponieważ inwestorzy obawiają się, że poprawa wyników finansowych spółek nie nastąpi zbyt szybko.

Spadały akcje prodcuentów sprzętu telekomunikacyjnego, w tym francuskiego Alcatela. Wyprzedaż zapoczątkował największy producent infrastruktury internetowej Cisco, który pesymistycznie ocenił sytuację na rynku w tym kwartale.

O blisko trzy procent podrożały akcje brytyjskiej platformy satelitarnej BSkyB. Spółka podała, że jej zysk operacyjny przed uwzględnieniem odpisu wartości firmy z konsolidacji (goodwill) wzrósł w ostatnim półroczu do 70 milionów funtów i był wyższy od oczekiwań analityków.

Grupa zmuszona była odpisać 985 milionów funtów w związku ze spadkiem wartości jej udziałów w niemieckiej KirchPayTV.

Nadal rosły akcje British Telecom. Rekomendacja dla akcji spółki, która dzień wcześniej przedstawiła dobre wyniki kwartalne i znacznie zredukowała swoje zadłużenie, została podwyższona przez Goldman Sachsa do "lepiej niż rynek" z "tak jak rynek".

Indeks Eurotop 300 spadł o 0,07 procent, a Eurostoxx 50 stracił 0,04 procent. Nieznacznie rosły indeks w Londynie i Frankfurcie. Nadal tracił paryski CAC-40.

Do godziny 10.20 marcowe futures na Nasdaq 100 wzrosły o 10 punktów, a na S&P 500 zyskały 4,6 punktu, co może oznaczać, że sesje za oceanem zaczną się od zwyżek.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TONSIL Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Indeksy w Europie zaczynają odrabiać spadki