Indeksy w Tokio najniżej od trzech miesięcy

(Marek Druś)
opublikowano: 23-05-2006, 09:11

Indeksy giełdy w Tokio spadły we wtorek do najniższego poziomu od 20 lutego. Nikkei tracił na zamknięciu 1,6 proc., a Topix 2,3 proc.

Indeksy giełdy w Tokio spadły we wtorek do najniższego poziomu od 20 lutego. Nikkei tracił na zamknięciu 1,6 proc., a Topix 2,3 proc.

Przecena na największej japońskiej giełdzie to dalszy ciąg globalnego osłabienia na rynkach akcji. Inwestorzy przenoszą pieniądze na rynek obligacji. Rentowność japońskich papierów z terminem wykupu w marcu 2011 roku spadła we wtorek do 1,295 proc. i jest najniższa od 6 kwietnia.

W grupie najmocniej przecenionych japońskich blue chipów znalazł się Mitsubishi UFJ Financial Group. Kurs największego pod względem aktywów banku świata spadł o ponad 6 proc. Przyczyniła się do tego zapowiedź 37 proc. spadku jego zysku w obecnym roku rozrachunkowym. Akcje Sumitomo Mitsui Financial Group, trzeciego japońskiego banku, staniały o ponad 4 proc., a czwartego, Resona Holdings, o prawie 6 proc. Kurs Advantest, największego globalnego producenta sprzętu do testowania chipów pamięci, straciły ponad 2 proc. wartości. Tak samo było w przypadku Toshiby, drugiego na świecie producenta pamięci flash. Kurs Hondy, trzeciego japońskiego koncernu motoryzacyjnego, spadł o prawie 4 proc., a drugiego w branży Nissana o ponad 2 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane