Indeksy w USA rosną mimo danych o kondycji przemysłu

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 01-10-2002, 19:38

NOWY JORK (Reuters) - Mimo słabych danych o kondycji amerykańskiego przemysłu amerykańskie indeksy rosły w połowie wtorkowych sesji. Zwyżkowały akcje Sun Microsystems, ponieważ informatyczny gigant skorygował w górę swoje wyniki kwartalne.

Oczekiwany od dłuższego czasu indeks koniunktury w przemyśle USA potwierdził we wtorek, że po trwającym od początku tego roku ożywieniu, sektory wytwarzające jedną szóstą amerykańskiego PKB zaczynają odczuwać spowolnienie.

Indeks ISM spadł we wrześniu do 49,5 punktu z 50,5 punktu w sierpniu i po raz pierwszy od ośmiu miesięcy znalazł się poniżej kluczowego poziomu 50 punktów, który oddziela rozwój od recesji w branży.

"Obawialiśmy się, że indeks spadnie nawet do 48 punktów. Jednak tak się stało, a wskaźnik znalazł się tylko nieznacznie poniżej 50 punktów, co uspokoiło inwestorów" - powiedział John Hendricks ze State Street Global Markets.

Do godziny 19.35 indeks Dow Jones wzrósł o 2,44 procent, a Nasdaq Composite zyskał 1,39 procent.

O ponad dwa procent wzrosły akcje Microsoftu i producenta procesorów - Intela.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Indeksy w USA rosną mimo danych o kondycji przemysłu