Indeksy w USA szybko wróciły do punkty wyjścia

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 23-10-2001, 18:50

Po dobrym początku sesji w USA nastroje inwestorów pogarszają się. Rynek powoli przypomina sobie, że kwartalne wyniki spółek są raczej „nie tak złe jak oczekiwano” niż „dobre”. Mogą być więc kłopoty z realizacją czwartej (na Nasdaq) i trzeciej (na NYSE) kolejnej zwyżki indeksów.

Zadowoleni mogą nadal być akcjonariusze spółek internetowych. Mocno zwyżkuje kurs Amazonu, który po sesji poda wyniki kwartalne. Śladem sieciowej księgarni podążają kursy eBay, DoubleClick i Yahoo. Nastroje wśród dotkomów poprawił swoimi wynikami portal turystyczny Expedia.

Ogromna strata Lucent Technologies spycha ten kurs w dół. Początkowo akcje producenta sprzętu telekomunikacyjnego nawet rosły po planach osiągnięcia zysku w 2002r., ale analitycy z Merrill Lynch nie za bardzo uwierzyli w te prognozy i obniżyli swoje szacunki na następny rok.

Zupełnie inaczej broker ocenia Citogroup, którego papiery należą dzisiaj do najlepszych z indeksu DJIA. Merrill Lynch umieścił je na liście najlepszych inwestycji i jego kurs rośnie. W górę idzie także cena American Express, mimo słabych wyników kwartalnych.

Xerox obniżył prognozy na IV kwartał. Agencja ratingowa Standard & Poor’s zareagowała błyskawicznie i obcięła ocenę zadłużenia spółki na poziom obligacji śmieciowych.

Ze spółek zgrupowanych w indeksie DJIA najsłabsze są papiery SBC Communications. Spadają one już drugi dzień po opublikowanych wczoraj złych rezultatach ostatnich trzech miesięcy.

Dobre wyniki wyróżniają za to akcje AT&T Wireless. Kurs operatora komórkowego rośnie o kilka procent.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w USA szybko wróciły do punkty wyjścia