Indeksy Wall Street odreagowują zeszłotygodniowe spadki

opublikowano: 29-04-2002, 16:31

Poniedziałkowe sesje na giełdach w USA rozpoczęły się od symbolicznych zwyżek Do godziny 16.30 Dow Jones wzrósł o 0,11 proc., a Nasdaq Composite zyskał 0,51 proc. Indeksy od otwarcia wykazywały tendencje wzrostowe, gdyż rynek odreagował miniony tydzień, który był dla Wall Street najgorszy od siedmiu miesięcy. W ubiegłym tygodniu Dow Jones stracił 3,4 proc., Nasdaq 7,4 proc., a S&P 4,3 proc. Był to najgorszy tydzień od ponownego otwarcia rynku po atakach z 11 września ubiegłego roku.

Niewielki popyt towarzyszył akcjom, które najwięcej straciły na ostatnich sesjach. W górę poszły zwłaszcza papiery producentów komputerów i spółek sieciowych, na czele z IBM, Apple, Cisco i Sun Microsystem.

Duzym popytem cieszą się zwłaszcza papiery Boeinga, producenta sprzętu lotniczego, któremu Merrill Lynch podniósł rekomendacje do “zdecydowanie kupuj”.

Obroty jednak nie są duże, gdyż wyniki spółek i wskaźnik nastrojów zachwiały wiarę rynku w szybkie ożywienie amerykańskiej gospodarki. Jedynym pozytywnym sygnałem jest informacja, że w pierwszym kwartale tego roku amerykańska gospodarka rozwijała się najszybciej od ponad dwóch lat.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy Wall Street odreagowują zeszłotygodniowe spadki