Indeksy na Wall Street wzrosną po ponownym otwarciu granic Chin

  • DI
opublikowano: 09-01-2023, 16:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Optymizm wywołany ponownym otwarciem granic Chin doprowadzi do wzrostu wartości głównych indeksów notowanych na Wall Street. Jednocześnie ochłodzenie na rynku pracy budzi nadzieję, że System Rezerwy Federalnej (Fed) będzie wolniej podnosił stopy procentowe - przekazała w poniedziałek agencja Reutersa.

Michael Nagle/Bloomberg

W piątek najważniejsze indeksy S&P 500 i Nasdaq przerwały trwającą od czterech tygodni tendencję spadkową. Związane to jest z nadzieją na mniej jastrzębie stanowisko Fedu po tym, jak w grudniu odnotowano umiarkowany wzrost płac i spadek aktywności na amerykańskim rynku usług.

“Liczba tworzonych miejsc pracy powoli szybuje w dół, a płace wyhamowują. Oba te czynniki są ważne, żeby inflacja została opanowana bez doprowadzania gospodarki USA do recesji” - powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w B. Riley Financial.

W tym tygodniu odbędą się wystąpienia urzędników Fedu, w tym przewodniczącego Jerome Powella, co pomoże inwestorom szukać wskazówek dotyczących trajektorii podwyżek stóp procentowych - przekazał Reuters.

Notowane w USA akcje chińskiej firmy Alibaba Group Holding Ltd wzrosły o 5 proc. w handlu przedrynkowym po tym jak ogłoszono, że założyciel Ant Group, Jack Ma, zrezygnuje z kontroli nad chińskim gigantem fintech w ramach restrukturyzacji.

Akcje innych chińskich firm, takich jak Baidu Inc i Pinduoduo Inc wzrosły odpowiednio o 1,5 proc. i 2,9 proc., ponieważ ponowne całkowite otwarcie granic Chin budzi nadzieje, że dojdzie do trwałego ożywienia w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane