Indesit wybuduje u nas trzeci zakład

Małgorzata Grzegorczyk
29-03-2006, 00:00

Włoski producent szuka lokalizacji dla kolejnej fabryki. Logicznym wyborem wydaje się Łódź, ale inwestor tego nie przesądza.

W ciągu dwóch miesięcy Indesit (dawniej Merloni) powinien zdecydować, gdzie zbuduje trzeci zakład w Polsce.

— Szukamy miejsca, sprawdzamy kilka lokalizacji. To będzie duża inwestycja, ale nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących wartości projektu i planowanego zatrudnienia — twierdzi Antonio Melone, szef Indesit Company Polska.

Może Łódź, a może nie

Jak dowiedział się „PB”, w grę wchodzi fabryka, w której pracę znalazłoby 1200 osób, a logiczną lokalizacją wydają się okolice Łodzi, w której koncern ma już dwa zakłady.

— Wciąż nie zapadły wiążące decyzje. Mamy dwie fabryki w Łódzkiej SSE, ale od czasu poprzednich inwestycji wiele się w Polsce zmieniło. Dlatego sprawdzamy wiele czynników. Musimy brać pod uwagę m.in. położenie, dostępność terenów oraz infrastrukturę — dodaje Zygmunt Łopalewski, rzecznik Indesitu.

Indesit ma fabryki kuchenek wolno stojących oraz lodówek, w których zatrudnia 1600 osób.

— Rozwijamy zwłaszcza produkcję lodówek, zainwestowaliśmy dodatkowo 40 mln zł. Do końca tego roku w dwóch istniejących fabrykach zatrudnimy jeszcze 500 osób. Rynek AGD dynamicznie się rozwija, stąd też potrzeba nowych inwestycji — zapowiada Zygmunt Łopalewski.

Koncern nie sprecyzował, co będzie produkował w nowej fabryce.

Gdzie ciągnie AGD

Województwo łódzkie jest promowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych jako znakomita lokalizacja inwestycji z branży AGD. Faktycznie — są tu obecni tacy giganci, jak BSH i Indesit oraz kilkunastu ich poddostawców. Ale także w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) branża AGD kwitnie. To tu trzy fabryki postawił szwedzki Electrolux, zainwestowali Whirlpool i Grupa Fagor. Za nimi ciągną oczywiście również poddostawcy — lada moment w WSSE wejdą zmiany, dzięki którym kooperanci Electroluksa zainwestują w Świdnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indesit wybuduje u nas trzeci zakład