Indie: Chińscy hakerzy ukradli 18,5 mln USD "na prezesa”

opublikowano: 10-01-2019, 10:19

Grupa chińskich hakerów ukradła 1,3 mld rupii (18,5 mln USD) z indyjskiego oddziału włoskiej spółki Tecnimont, donosi Reuters.

Oszuści wysyłali e-maile do szefa indyjskiego oddziału Tecnimontu z konta bardzo przypominającego to, z którego korzysta prezes włoskiej spółki. Zorganizowali także telekonferencję poświęconą poufnemu przejęciu w Chinach, podczas której pojawiały się osoby udające różnych członków władz włoskiej firmy. Ostatecznie oszuści nakłonili szefa indyjskiego oddziału Tecnimontu do przesłania w trzech transzach łącznie 1,3 mld rupii na przeprowadzenie rzekomej transakcji, której jakoby nie można było sfinansować z Włoch z powodów regulacyjnych. Pieniądze trafiły na rachunek banku w Hongkongu, z którego potem szybko zniknęły.

Po ujawnieniu oszustwa Tecnimont zwolnił szefa indyjskiego oddziału, a także szefa księgowości i finansów. Spółka uruchomiła dochodzenie, które ma wyjaśnić jak mogło dojść do oszustwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu