Indie otwierają rynek dla nieruchomościowych funduszy inwestycyjnych

WST
11-08-2014, 10:27

Regulator indyjskiego segmentu kapitałowego stara się odblokować warty 20 mld USD rynek umożliwiając notowania papierów wartościowych nieruchomościowych funduszy inwestycyjnych REITS, informuje Bloomberg.

Trusty lub fundusze REITS będą musiały posiadać aktywa o wartości co najmniej 5 mld rupii (82 mln USD).  Z kolei inwestorzy będą mogli włożyć w REITS minimum 200 tys. rupii.

Umożliwienie działalności REITS ma zapewnić nowe źródło finansowania dla borykających się z brakiem środków deweloperów, którzy zmuszeni są do redukcji zadłużenia. A wszystko to w otoczeniu najwyższych stóp procentowych w Azji i wzrostu  gospodarczego o dynamice najniższej od dekady.

Nowe przepisy umożliwią inwestorom uczestniczenie w rynku nieruchomości w tym kraju bez bezpośredniego zaangażowania.

Łączne zadłużenia sześciu największych deweloperów w Indiach wzrosła do rekordowego poziomu 394 mld rupii w okresie 12 miesięcy do 31 marca 2014 r. To ponad dwukrotnie więcej niż 158,8 mld rupii w 2007 r.

Jak wynika z szacunków brokera nieruchomości Cushman & Wakefield, aktywa REIT mogą osiągnąć poziom 20 mld USD do roku 2020 z czego aż 12 mld może być pozyskane w ciągu pierwszych trzech do pięciu lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Indie otwierają rynek dla nieruchomościowych funduszy inwestycyjnych