Indie zwiększają skalę pomocy dla państwowych banków

opublikowano: 20-12-2018, 13:58

Do marca przyszłego roku Indie przeleją do państwowych banków 830 mld rupii (12 mld USD). Środki mają wesprzeć kapitałowo banki i zwiększyć płynność w sektorze, który obarczony jest ogromną skalą złych długów. Mają też pobudzić wzrost gospodarczy przed przyszłorocznymi wyborami.

Arun Jaitley, indyjski minister finansów poinformował, że po uzyskaniu zgody parlamentu na wydanie dodatkowych 410 mld rupii, całkowita wartość środków pomocowych dla państwowych banków zwiększy się do… 1,06 bln rupii (15,32 mld USD) w tym roku fiskalnym.

Indyjskie banki mają problemy z pożyczaniem środków na nowe projekty i czynnym działaniem na rzecz przełamania spowolnienia gospodarczego, co umożliwia partiom opozycyjnym zaostrzenie ataków na premiera Modi’ego w okresie poprzedzającym wybory w 2019 roku. 

Sektor bankowy w Indiach jest obarczony drugim najgorszym na świecie po Włoszech wskaźnikiem złych kredytów i boryka się z zadłużeniem o wartości ponad 210 mld USD w swoich bilansach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu