Indyjski konglomerat Reliance interesuje się przejęciem holenderskiej jednostki T-Mobile

opublikowano: 10-08-2021, 10:36

Należący do indyjskiego miliardera Mukesha Ambaniego konglomerat Reliance rozważa złożenie oferty przejęcia wystawionej na sprzedaż holenderskiej jednostki T-Mobile, ustalił Bloomberg.

Według informacji agencji, indyjski konglomerat, który prowadzi działalność w takich sektorach jak handel, energia, telekomunikacja i media, współpracuje z doradcami ws. określenia warunków potencjalnego przejęcia. Wiążące decyzje na temat formalnej oferty na razie nie zostały podjęte. Zarówno Reliance, jak i Deutsche Telekom odmówiły oficjalnego komentarza.

Holenderska jednostka T-Mobile została w ubiegłym miesiącu wystawiona na sprzedaż przez niemieckiego właściciela. Wśród zainteresowanych przejęciem dominują fundusze private equity i firmy zarządzające aktywami, w tym Apax Partners, Apollo Global Management, BC Partners, Providence Equity Partners i Warburg Pincus.

Deutsche Telekom wszedł na holenderski rynek telefonii komórkowej w 2000 roku. Nabył wówczas udziały w sieci założonej przez Belgacom i Tele Danmark. W 2003 roku jej nazwa została zmieniona na T-Mobile. W 2019 roku operator połączył się z Tele2 i stworzył jedną z największych firm telekomunikacyjnych w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane