Indykpol <IPOL.WA> Zakup nieruchomości w Konine Żagańskim

10-12-2003, 15:56

Indykpol <IPOL.WA> Zakup nieruchomości w Konine Żagańskim ZAKUP NIERUCHOMOŚCI W KONINE ŻAGAŃSKIM
Raport bieżący Nr 30/2003
Zarząd Indykpol S.A. informuje, że w dniu 9 grudnia 2003 roku Spółka nabyła od Rolmex S.A. nieruchomość zabudowaną, położoną w Koninie Żagańskim. Nieruchomość składa się z gruntu o łącznym obszarze 5,6 ha, zabudowanego budynkami fermy indyków, wyposażonymi w urządzenia niezbędne do prowadzenia towarowej produkcji indyków. Nieruchomość stanowi gospodarstwo rolne w rozumieniu art. 2 ustawy o podatku rolnym. Cena sprzedaży nieruchomości została ustalona na kwotę 6 800 tys. złotych. W ramach rozliczenia ceny sprzedaży Indykpol S.A. przejmie zobowiązanie Rolmex S.A. z tytułu umowy kredytu, udzielonego przez Kredyt Bank S.A. w kwocie 3 000 tys. zł. Zobowiązanie to zostało zabezpieczone hipoteką w kwocie 4 000 tys. zł na nabywanej nieruchomości. Aktualnie ferma jest użytkowana na podstawie umowy dzierżawy przez Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob S.A., podmiot zależny od Indykpol S.A. Spółka zamierza użytkować nabytą nieruchomość zgodnie z jej dotychczasowym sposobem użytkowania - to jest w celu prowadzenia towarowej hodowli indyków.
Spółka Rolmex S.A. jest akcjonariuszem strategicznym Emitenta. Wraz z podmiotem zależnym Warmińsko-Mazurski Handlem Międzynarodowym Sp. z o.o. dysponuje on 72,3% głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
Data sporządzenia raportu: 10-12-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Indykpol &lt;IPOL.WA&gt; Zakup nieruchomości w Konine Żagańskim