Indykpol rozbudowuje się w Olsztynie

MAG
opublikowano: 13-11-2018, 14:27

Największy w Polsce przetwórca mięsa indyczego wyda 120 mln zł na zwiększenie produkcji o trzy czwarte.

Duża inwestycja na Mazurach. Indykpol otrzymał zgodę na rozbudowę zakładu w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WMSSE). 

Indykpol, którym kieruje Piotr Kulikowski, do warmińsko-mazurskiej strefy wszedł dwa lata temu. Właśnie kończy ogłoszony wówczas projekt i zaczyna kolejny.
Zobacz więcej

Nieustanne inwestycje

Indykpol, którym kieruje Piotr Kulikowski, do warmińsko-mazurskiej strefy wszedł dwa lata temu. Właśnie kończy ogłoszony wówczas projekt i zaczyna kolejny. PIOTR WANIOREK

- Firma zainwestuje w Olsztynie co najmniej 120 mln zł i utworzy minimum 10 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie zlokalizowane będzie na nieruchomości o powierzchni 17,9 ha – mówi Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

Indykpol zamierza zwiększyć moce o ponad 74 proc., z 6,6 tys. ton do 14 tys. ton miesięcznie. Wybuduje nowy obiekt wychładzalni, oszałamiania farmakologicznego, rozbuduje halę rozbioru i patroszenia oraz powiększy magazyn wyrobów gotowych i strefę odpadów – łącznie o 7,3 tys. mkw. Powstaną nowe obiekty, w których produkowane będą przetwory mięsne. 

- Zastosowana nowa technologia będzie jedną z najnowocześniejszych na świecie i jedyną tego typu w branży indyczej w Polsce – mówi Grzegorz Smoliński. 

Dwa lata temu zakład Indykpolu w Olsztynie wszedł do WMSSE. Zapowiedział 124,9 mln zł inwestycji i zwiększenie zatrudnienia o 105 osób do 805 do końca grudnia 2018 r. Ten projekt zwiększył moce produkcyjne o 80 proc. 

Razem z Indykpolem warmińska strefa ma już na koncie sześć decyzji, które we wrześniu zastąpiły wydawane na starych zasadach zezwolenia.

- Wszystkie decyzje trafiły do polskich firm: trzech średnich, dwóch małych i jednej dużej. W listopadzie i grudniu wydamy kilka kolejnych. W styczniu powinna być kolejna duża inwestycja w Olsztynie – zapowiada Grzegorz Smoliński. 

Wcześniej decyzje odebrały: MST (spółka powstała w wyniku wykupu menedżerskiego Zakładu Stateczników Philips Lighting w Kętrzynie), Galbet Iława (producent betonu), Classic Sofa (producent mebli), Radex Poland (drzwi, ościeżnice i schody) i Ajram (meble z litego drewna). Te firmy zainwestują łącznie 60 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu