Inetrnetowa aukcja pisanek wesprze Polską Akcję Humanitarną

Ewa Bęczkowska
05-04-2001, 00:00

Inetrnetowa aukcja pisanek wesprze Polską Akcję Humanitarną

We wtorek, 3 kwietnia, znane postaci ze świata sztuki, biznesu, polityki i sportu wystawiły na licytację wykonane własnoręcznie pisanki wielkanocne. Wśród ofiarodawców znaleźli się m.in.: rodzina Buzków, Krystyna Czubówna, Wisława Szymborska, Beata Tyszkiewicz, Andrzej Wajda, Jacek i Maciej Kuroniowie, Renata Mauer, Kamila Skulimowska. Aukcja została zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną przy współpracy z internetowym domem aukcyjnym OneTwoSold oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na wsparcie funduszu Polskiej Akcji Humanitarnej, znanej z wielu różnych programów pomocowych w Polsce i za granicą.

— Jajko jest symbolem życia, a nasza fundacja troszczy się o to, aby było ono choć trochę bardziej kolorowe dla najbardziej potrzebujących — powiedziała Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Akcja będzie trwała do 9 kwietnia do godziny 19.00, a kolejne pisanki będą stopniowo pojawiały się na witrynie aukcyjnej OneTwoSold przez wszystkie dni jej trwania. Cena wywoławcza każdej z nich to symboliczna złotówka. W licytacji mogą uczestniczyć wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu. Finał akcji odbędzie się 9 kwietnia w Internecie i w Programie Trzecim Polskiego Radia. Słuchacze będą mogli licytować dzwoniąc do radia, natomiast zdjęcia można obejrzeć na stronach serwisu www.OneTwoSold.pl, a aktualne dane dotyczące licytacji na stronie PAH, pod adresem www.pah.ngo.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inetrnetowa aukcja pisanek wesprze Polską Akcję Humanitarną