Infini szuka start-upów. Na ich rozwój ma jeszcze 10 mln zł

opublikowano: 19-10-2018, 06:07

FlyTech UAV, Bioacoustic, SatRevolution – to przykładowe spółki z portfela inwestycyjnego Infini. Pula na wsparcie projektów nie została jeszcze wyczerpana. Fundusz szuka kolejnych start-upów.

Z pozyskanego z programu Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju finansowania na koncie funduszu Infini pozostało jeszcze ok. 10 mln zł. A to oznacza, że nadal otwarta jest furtka dla kolejnych start-upów realizujących projekty bazujące na pracach badawczo-rozwojowych. Fundusz planuje zrealizować jeszcze nawet kilkanaście inwestycji. 

Infini, fundusz działający w programie Bridge Alfa, zarządzany przez Macieja Wielocha, poszukuje innowacyjnych projektów, powstałych na bazie prac badawczych.
Zobacz więcej

Innowacje z Polski:

Infini, fundusz działający w programie Bridge Alfa, zarządzany przez Macieja Wielocha, poszukuje innowacyjnych projektów, powstałych na bazie prac badawczych. ARC

Maciej Wieloch, prezes Infini, zaznacza, że obecnie trwają rozmowy z kilkoma start-upami, niemniej jednak nabór kolejnych prowadzony jest w trybie ciągłym. Fundusz ma ogólny profil inwestycyjny, w obszarze jego zainteresowań są zarówno projekty z zakresu druku 3D, weterynarii czy przemysłu chemicznego. 

Dużą wartość w oczach inwestorów będzie mieć tworzący start-up zespół, jego zaangażowanie i ambicje międzynarodowego rozwoju firmy. Zdaniem Macieja Wielocha polskie start-upy – poza kilkoma projektami - są mało rozpoznawane za granicę. Deklaruje on, że również jego fundusz postawi na zwiększenie zagranicznej aktywności swoich portfelowych spółek. 

A są wśród nich m.in. FlyTech UAV, krakowski producent systemów bezzałogowych przeznaczonych do zastosowań cywilnych, Bioacoustic, twórca technologii leczenia szumów usznych, Bioceltix (pracuje nad nowymi lekami z przeznaczeniem na rynek weterynaryjny) czy SatRevolution, spółka tworząca własną platformę satelitarną i budująca mikrosatelity. 

Dla przypomnienia, w efekcie dostosowań Bridge Alfa do unijnego rozporządzenia, instytucja zarządzająca programem, czyli Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, zdecydowało się na obniżenie wysokości stawek, jakie z pieniędzy publicznych mogą trafić do start-upów - z 3 mln zł do 1 mln zł. Oznacza to, że wiele funduszy musi zwiększyć ilość zaplanowanych wcześniej inwestycji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu