Inflacja 03 poniżej 3proc,deficyt za IX korzystny-NBP

UNIMIL S.A.
30-10-2002, 13:12

BYDGOSZCZ (Reuters) - Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) uważa, że na koniec przyszłego roku inflacja może wynieść poniżej trzech procent wobec 1,3 procent we wrześniu 2002 roku. Szef banku centralnego powiedział też, że spodziewane jutro dane o deficycie obrotów bieżących za wrzesień "są korzystne".

"Wiele wskazuje na to, że inflacja w Polsce na koniec 2003 roku może być poniżej trzech procent, co jest zgodne z celem inflacyjnym" - powiedział Leszek Balcerowicz na konferencji prasowej.

"Nie można liczyć, że inflacja będzie cały czas utrzymywała się na poziomie jednego procenta" - powiedział Balcerowicz.

Szef NBP wypowiedział się też na temat deficytu obrotów bieżących za wrzesień, który zostanie podany przez GUS jutro po południu. Jego zdaniem dane "są korzystne".

Rynek oczekuje, że deficyt wynisie 490 milionów złotych, wynika z ankiety Reutera. Ministerstwo Gospodarki szacuje zaś, że wyniesie on około 550 milionów dolarów wobec 290 milionów dolarów w sierpniu.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: UNIMIL S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inflacja 03 poniżej 3proc,deficyt za IX korzystny-NBP