Inflacja w kwietniu ok. 3,5%, po maju poniżej 2,5%

Internet Securities
09-05-2005, 12:20

Inflacja w kwietniu może wynieść 3,5% r/r lub nieco powyżej, ale po maju może już spaść do poniżej 2,5%, powiedziała agencji ISB członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Halina Wasilewska-Trenkner.

Inflacja w kwietniu może wynieść 3,5% r/r lub nieco powyżej, ale po maju może już spaść do poniżej 2,5%, powiedziała agencji ISB członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Halina Wasilewska-Trenkner.

W marcu inflacja liczona rok do roku wyniosła 3,4%.

„Kwietniowa inflacja będzie prawdopodobnie nie tak optymistyczna jak marcowa. [...] Niewątpliwie rosną koszty dla gospodarstw domowych i dla transportu samochodowego, wobec czego to się w jakiś sposób w inflacji odbije” – powiedziała ISB Wasilewska-Trenkner.

„W stosunku do kwietnia z ubiegłego roku możemy mieć bardzo niewielki wzrost. Natomiast w stosunku do marca, czyli poprzedniego miesiąca, ten wzrost jednak będzie. Wszystko się zamknie inflacją może 3,5,% może troszeczkę więcej, ale później powinniśmy schodzić do kierunku dolnej granicy celu. Po maju zobaczymy 2,5%, a nawet niżej niż 2,5%” – dodała.

Cel inflacyjny Narodowego Banku Polskiego (NBP) to 2,5% +/- 1 pkt proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inflacja w kwietniu ok. 3,5%, po maju poniżej 2,5%