Inflacja w strefie euro spadła w listopadzie do 2,3 proc. r/r

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-12-2005, 11:48

Inflacja w strefie euro wyniosła w listopadzie 2,3 proc., wobec 2,5 proc. w październiku, w ujęciu rok do roku - poinformował w piątek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Ceny konsumpcyjne mdm spadły o 0,3 proc., po wzroście o 0,3 proc. w październiku.

Inflacja w strefie euro wyniosła w listopadzie 2,3 proc., wobec 2,5 proc. w październiku, w ujęciu rok do roku - poinformował w piątek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Ceny konsumpcyjne mdm spadły o 0,3 proc., po wzroście o 0,3 proc. w październiku.

Analitycy szacowali, że inflacja w listopadzie rdr wyniesie 2,4 proc., a ceny konsumpcyjne mdm spadną o 0,2 proc.

Inflacja bazowa wyniosła w ujęciu rok do roku 1,4 proc. wobec 1,4 proc. w październiku. Miesiąc do miesiąca nie zmieniła się.

W 15 krajach UE inflacja rok do roku wyniosła w listopadzie 2,3 proc., wobec 2,4 proc. w październiku - podał Eurostat. Mdm był to spadek o 0,2 proc.

W 25 krajach UE inflacja rok do roku wyniosła w listopadzie 2,2 proc. wobec 2,4 proc. w październiku. W ujęciu miesiąc do miesiąca był spadek o 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane