Informacja jako atut

Jacek Ziarno
opublikowano: 14-01-2005, 00:00

Konflikty, nowe przepisy, gra polityczna wokół gospodarki, fuzje, sukcesy i porażki finansowe firm, puls giełdy... Informacje pozwalają się zorientować, co się wokół dzieje, jak radzą sobie inni, ocenić swoje szanse. Przecież np. wieść, gdzie powstanie szosa, może posłużyć jako impuls do zgłoszenia oferty firmy. W ugruntowanych systemach kapitalistycznych takie odsiewanie ziarna od plew, czyli czytanie między wierszami, to powszechna umiejętność w świecie biznesu. Staramy się też zwalczać korupcję, ujawniać szwindle, piętnować szare strefy między polityką a biznesem, ale i proponować proste, korzystne podatki czy zwalczać prawne bzdury. Takich informacji codziennie Państwu dostarczamy.

Uzupełnione rozmowami, reportażami śledczymi, poradami i przestrogami, a nawet tekstami o pozazawodowym życiu ludzi biznesu — tworzą obraz tego, z czym boryka się i czym cieszy współczesny polski biznesmen. Obraz, jak sądzimy, syntetyczny wprawdzie, lecz niezafałszowany.

W nasze święto warto też przypomnieć, że zeszły rok obrodził w laury dla „PB”. Prócz licznych nagród za layout, prestiżowe wyróżnienia otrzymali też nasi dziennikarze (m.in. Katarzyna Kozińska, Wojciech Surmacz, Jarosław Królak, Jacek Zalewski) i portal „Pulsu”.

To już było. Lada moment pojawią się w naszej redakcji nowe twarze. I nowe pomysły. Mam nadzieję, że zyskają Waszą akceptację. I to nie od święta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Ziarno

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informacja jako atut