Informacje płynące z USA pogłębiły spadki na GPW

Tomasz Furman
opublikowano: 11-03-2002, 16:31

Poniedziałkowa sesja niewątpliwie nie przyniosła inwestorom działającym na warszawskiej giełdzie powodów do zadowolenia. Od rana podstawowe indeksy traciły na wartości. Dodatkowo w ostatnich minutach GPW pogrążyły nienajlepsze informacje płynące z parkietów amerykańskich. Spadki na Nasdaq i Wall Street przede wszystkim zdołowały notowania blue chipów z sektora bankowego i informatycznego. Podobnie jak przez całą dzisiejszą sesję WIG 20 w dużej mierze tracił z powodu gorszych ocen dotyczących Pekao SA. Walory banku prawdopodobnie spadały z powodu wyprzedaży realizowanej przez akcjonariuszy dla których wczorajsze ceny były już wystarczająca duże, aby realizować zyski z dokonanych inwestycji.

Poza bankami branżą, która stosunkowo dużo traciła na wartości była informatyka. Spośród największych i najbardziej płynnych przedsiębiorstw tego segmentu wszystkie akcje ulegały przecenie. Spadek ich wartości był m.in. efektem niepokojów związanych z poszczególnymi przedsiębiorstwami. ComputerLand może stracić kontrakt na realizację części nieinformatycznej sytemu IACS, który był jednym największych w historii spółki. Z kolei cena akcji Softbanku z zasady ulega dużym wahaniom, do czego przyczyniły się również słabe wyniki uzyskane w 2001 r. Dodatkowo zdaniem niektórych analityków walory spółki są dziś zbyt drogie. Podobnie wygląda sprawa z Prokomem Software. Kurs spółki oscyluje w granicach wycen dokonanych przez domy maklerskie i banki inwestycyjne.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informacje płynące z USA pogłębiły spadki na GPW