Informatyczny zator w PFRON

IAR
opublikowano: 27-01-2009, 09:25

Funkcjonowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych grozi biurokratyczny paraliż - czytamy w  "Rzeczpospolitej.

Od lutego firmy rozliczające się z PFRON będą musiały to robić za pomocą listów i faksów. Wcześniej przesyłały dane drogą elektroniczną. Obecnie prawie wszyscy pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych rozliczają się z PFRON przez Internet. Fundusz zwraca im trzy czwarte wynagrodzenia takich pracowników. Po 2 lutego rozliczenia przez Internet mają odbywać się za pośrednictwem nowego Systemu Obsługi Rozliczeń Dofinansowań i Refundacji (SODiR). Zmiana wynika z prawa UE. Problem w tym, że PFRON nie ma nowego informatycznego systemu i do 2 lutego na pewno nie będzie miał. Jak podaje gazeta, do ubiegłego czwartku nie było nawet umowy na jego wykonanie. Zdaniem gazety, wdrożenie systemu potrwa kilka miesięcy. Brak systemu oznacza kłopoty dla tysięcy pracodawców- podkreśla "Rzeczpospolita". Samych zakładów pracy chronionej zatrudniających niepełnosprawnych około 3,2 tysiąca ludzi. Największe z nich zatrudniają nawet kilka tysięcy pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane