Informatyka to lider sektora

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 01-07-2002, 00:00

Przedstawiciele sektora zaawansowanych technologii w przeciwieństwie do innych branż obecnych na GPW nie mogą narzekać na I półrocze 2002 r.

Spółki high-tech zaczęły pierwsze półrocze od mocnego uderzenia. Chociaż tak zwany efekt stycznia nie był zbyt spektakularny w porównaniu z poprzednimi latami, kursy akcji firm telekomunikacyjnych i informatycznych ostro zwyżkowały. Euforia jednak szybko przygasła.

Dość dobrze wiodło się firmom komputerowym, nieco gorzej operatorom telekomunikacyjnym. O wizerunku tej części rynku decydował głównie Elektrim, któremu towarzyszyły spekulacje od widma bankructwa poczynając, na karuzeli prezesów kończąc. Swoje trzy grosze dorzuciła też Netia, której niemal cudem uniknęła upadłości. Nie wiodło się też najlepiej Telekomunikacji Polskiej, systematycznie karanej za wykorzystywanie dominującej pozycji na rynku usług telekomunikacyjnych.

Zdecydowanie lepsze notowania miały spółki informatyczne. Dotyczyło to przede wszystkim Computerlandu i Prokomu, które znalazły oparcie w solidnych fundamentach. Pozostałe spółki branży nie mogły pochwalić się spektakularną poprawą kondycji finansowej, a w niektórych przypadkach (Comarch) po pierwszych miesiącach roku można wręcz mówić o niemiłym zaskoczeniu.

Analitycy oczekują, że dopiero pod koniec roku firmy informatyczne będą generować satysfakcjonujące wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informatyka to lider sektora