Informatyka znowu na topie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 03-11-2000, 00:00

Informatyka znowu na topie

Czwartkowe notowania przyniosły znaczący wzrost wartości subindeksu WIG Info. W porównaniu z wtorkiem jego wartość wzrosła o 3,3 proc. Tak spora aprecjacja indeksu to, jak się można było spodziewać, efekt silnego wzrostu na rynku Nasdaq, który w dalszym ciągu stanowi dla warszawskiej giełdy swego rodzaju „modus operandi”. Nic więc dziwnego, że po ponad 5,5-proc. wzroście indeksu Nasdaq Composite, także i w Polsce inwestorzy zaczęli kupować walory przedsiębiorstw IT.

SPOŚRÓD tego grona, jedyną czarną owcą okazał się w czwartek krakowski Comarch. Papiery spółki straciły wczoraj 4,4 proc. na wartości, za co zapewne można winić szczególnie korektę tegorocznych prognoz, jaką spółka ogłosiła na zamknięcie minionego miesiąca. A że korekta wiązała się z obniżeniem wcześniejszych prognoz, nic więc dziwnego, że doszło do tak znaczącej przeceny.

OBROTY na całym rynku SiTech wyniosły wczoraj ponad 43,5 mln zł, co stanowiło około 30 proc. obrotów na całym rynku. Jeżeli tylko nie pogorszy się atmosfera na Nasdaq, a niestety należy się liczyć z realizacją zysków przez część inwestorów, istnieją szanse na utrzymanie się w dłuższej perspektywie tak korzystnego trendu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane