ING Bank Śląski wyemitował 5-letnie obligacje o wartości 300 mln zł

ISBNews
19-12-2014, 17:48

ING Bank Śląski wyemitował drugą serię pięcioletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł w ramach programu emisji opiewającego na kwotę 5 mld zł, poinformował bank.

"Zarząd ING Banku Śląskiego S.A., (…)  informuje o przeprowadzeniu w dniu 19 grudnia 2014 r. drugiej emisji obligacji w ramach Programu emisji własnych dłużnych papierów wartościowych ING Banku Śląskiego S.A. Obligacje wyemitowano jako obligacje na okaziciela, z pięcioletnim okresem zapadalności. Obligacje są denominowane w złotych polskich i zostały zaoferowane w trybie emisji niepublicznej. Łączna wartość nominalna obligacji drugiej serii wynosi 300.000.000,00" – czytamy w komunikacie.

Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 100.000,00 zł. Cena emisyjna równa jest wartości nominalnej obligacji, podano także.

Datą wykupu obligacji jest 19 grudnia 2019 r.

Oprocentowanie obligacji jest zmienne, płatne w okresach półrocznych i oparte o sześciomiesięczny WIBOR, powiększony o marżę w wysokości 0,75% w skali roku.

Pierwsza data płatności odsetek przypada w dniu 19 czerwca 2015 r.

„W ocenie zarządu perspektywy kształtowania się zobowiązań banku do czasu wykupu obligacji drugiej serii są pozytywne. Bank w dalszym ciągu zamierza aktywnie zarządzać strukturą finansowania swojej działalności, w tym wysokością sumy zobowiązań, biorąc pod uwagę rozwój akcji kredytowej, warunki rynkowe oraz potrzeby płynnościowe. W związku z powyższym zarząd nie wyklucza, że do momentu wykupu obligacji kwota zobowiązań banku może wzrosnąć" – czytamy także.

Wartość zobowiązań zaciągniętych przez bank według stanu na 30 września 2014 r. wynosi 83.831,4 mln zł

Uchwałą z 6 listopada 2012 roku zarząd banku zaakceptował szczegółowe warunki programu emisji własnych dłużnych papierów wartościowych na kwotę 5 mld zł, na którego ustanowienie rada nadzorcza zgodziła się w kwietniu.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 96,85 mld zł na koniec III kw. 2014 r. wobec 86,75 mld na koniec 2013 r.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / ING Bank Śląski wyemitował 5-letnie obligacje o wartości 300 mln zł