ING BSK: sukces w Kopenhadze nie wzmocni gwałtownie złotego

12-12-2002, 14:13

Mateusz Szczurek, główny ekonomista ING Banku Śląskiego nie spodziewa się gwałtownego wzrostu notowań złotego ani większego zainteresowania polskimi obligacjami po pozytywnym zakończeniu szczytu w Kopenhadze.

- Na gwałtowny wzrost wartości złotówki po pozytywnym zakończeniu szczytu w Kopenhadze bym nie liczył - powiedział Szczurek. - Wszyscy zainteresowani już złotówki mają - dodał.

Główny ekonomista ING Banku Śląskiego uważa, że reakcja rynków na sukces kopenhaskiego szczytu może być słabsza niż reakcja na wyniki niedawnego irlandzkiego referendum. Podkreślił, że atrakcyjność polskich obligacji spadła w ciągu kilku ostatnich lat.

- Polskie obligacje stały się relatywnie drogie – powiedział.

Pozytywnym wynikiem Kopenhaskiego szczytu UE będzie według Szczurka opuszczenie przez Polskę kategorii rynków wschodzących, co zwiększy atrakcyjność Polski dla zagranicznych inwestorów.

Grupa ING szacuje, że wzrost inwestycji w Polsce w roku 2003 wyniesie około 2 proc. Nie będzie on tak duży jak wcześniej zakładano. Wiąże się to z wciąż słabą koniunkturą na rynkach unijnych, co powstrzymało firmy od realizacji planów ekspansji zagranicznej.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ING BSK: sukces w Kopenhadze nie wzmocni gwałtownie złotego