ING: Kurs euro może przekroczyć 4,40 zł

Dalsze osłabienie złotego jest bardzo prawdopodobne, a kurs euro może wkrótce znaleźć się powyżej bariery 4,40 zł, przewidują ekonomiści ING Banku Śląskiego.

Od początku miesiąca złoty osłabił się do euro o 4,0 proc. To nie tylko oznacza najgorszy wynik wśród 32 głównych walut monitorowanych przez Bloomberga, ale i pięciokrotnie większą stratę niż kolejna wśród najsłabszych walut, peso meksykańskie. Zdaniem ekonomistów ING Banku Śląskiego potencjał osłabienia krajowej waluty nie jest jeszcze wyczerpany.

Kurs euro może wkrótce przekroczyć 4,40 zł, napisali w poniedziałkowej nocie do klientów specjaliści banku pod kierownictwem Rafała Beneckiego. Ich zdaniem złotemu szkodzić będzie ryzyko związane z projektem przewalutowania kredytów walutowych. Tymczasem agencja Moody’s może w najbliższych tygodniach obniżyć ocenę wiarygodności kredytowej Polski, po tym jak w styczniu podobny krok ze strony Standard & Poor’s doprowadził do znaczących zawirowań w notowaniach krajowej waluty i obligacji.


Grzegorz Kawecki
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane