ING NN PTE: spowolnienie gospodarczej mniejsze niż się prognozuje

opublikowano: 25-01-2007, 11:29

Prognozy znacznego spowolnienia wzrostu gospodarczego w USA w 2007 roku są przesadzone, uważają analitycy ING Nationale Nederlanden PTE. Ich zdaniem amerykańska gospodarka powróci na ścieżkę szybkiego wzrostu. Jeśli tak się stanie, wyższe będzie także tempo wzrostu pozostałych gospodarek, również polskiej. Dobra koniunktura może utrzymać się nawet kilka lat.

Prognozy znacznego spowolnienia wzrostu gospodarczego w USA w 2007 roku są przesadzone, uważają analitycy ING Nationale Nederlanden PTE. Ich zdaniem amerykańska gospodarka powróci na ścieżkę szybkiego wzrostu. Jeśli tak się stanie, wyższe będzie także tempo wzrostu pozostałych gospodarek, również polskiej. Dobra koniunktura może utrzymać się nawet kilka lat.

Według ING NN PTE, w 2007 roku popytem będą ciszyć się akcje spółek surowcowych i paliwowych. Na GPW stawiać będzie na blue chipy. Spodziewa się także dobrych wyników banków. Zdaniem analityków, WIG20 nie wzrośnie w tym roku tak mocno jak indeksy średnich i małych spółek, ale różnica nie będzie tak duża jak w ubiegłym roku.

GN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane