Inicjatywa Boomerang zaczyna od Warszawy

SACH
opublikowano: 17-04-2012, 00:00

Startuje cykl spotkań z przedsiębiorcami, którzy opowiedzą o swoich firmach rozwijanych na bazie własnych pomysłów.

Inicjatywę Boomerang stworzyli uczestnicy pierwszej edycji programu Top 500 Innovators, którzy uczestniczyli w dwumiesięcznym wyjeździe stażowo-szkoleniowym do Stanford University w Stanach Zjednoczonych. Zainspirowani amerykańskim modelem kontaktów biznesu z naukowcami teraz organizują cykl konferencji z udziałem przedsiębiorców w różnych miastach Polski.

Przedstawiciele biznesu powiedzą o swoich pomysłach, wynalazkach i ich komercjalizacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 19 kwietnia w Warszawie.

Tytuł konferencji to „Druga runda finansowania w Polsce: start-up pod lupą inwestorów”. Będzie mowa m.in. o wyzwaniach stojących przed start-upami, które już działają, a ich produkty zaczynają zdobywać rynek. Ekspert powie, jak postępować z propozycjami od funduszy venture capital. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy. Boomerang ma służyć

promowaniu przedsiębiorczości w środowisku naukowym, jest też zachętą dla osób z pomysłami i naukowców, aby wprowadzali w życie własne projekty. Spotkania będą transmitowane na żywo do kilkunastu instytucji w różnych miastach Polski: wyższych uczelni, centrów transferu technologii i instytutów naukowych.

WIĘCEJ O SPOTKANIU

Szczegóły przedsięwzięcia znajdziesz na stronie: http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/ministerstwo/Aktualnosci/20120421_ boomerang.pdf

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu