Inkubator KPT ma urodziny

DI, PAP
opublikowano: 16-11-2012, 00:00

Od otwarcia Inkubatora Technologicznego, który jest częścią Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT), minął rok. W tym czasie do instytucji wprowadziło się ponad 70 firm.

Dzięki nim pracę znalazło 300 osób. Właściciele firm, które prowadzą tam działalność wywodzą się ze środowiska akademickiego związanego z Politechniką Świętokrzyską oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Część związana była już wcześniej z biznesem. Dziś, w dniu jubileuszu, podpisana zostanie umowa z firmą Atlantic Fund Services, która niebawem wprowadzi się do parku. Zostanie także oddana do użytku serwerownia oraz Laboratorium Prototypowania 3 D.

— Cały czas chcemy się rozwijać, dlatego w planach mamy stworzenie sieci inkubatorów technologicznych ukierunkowanych na wsparcie inteligentnych specjalizacji. Ten pomysł wpisuje się w plany Unii Europejskiej na kolejne lata — zapowiada Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu