Innowacje skoncentrowane na człowieku

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-04-2018, 22:00

W centrum EXPO XXI odbył się kongres poświęcony wzajemnym relacjom technologii i biznesu. Nacisk położono na opisanie – i pokazanie – jaką rolę odgrywają w dzisiejszym świecie różne formy kooperacji między uczestnikami rynkowej gry i ile jest w niej jeszcze miejsca dla ludzi.

Organizowane przez Fujitsu spotkanie, które odbyło się 10 kwietnia, zgromadziło w tym roku ponad 900 uczestników: praktyków biznesu, menedżerów, naukowców i startupowców. Hasło przewodnie kongresu „Współtworzyć, by osiągnąć sukces", rozciągało się na wszystkie aspekty współpracy: koncernów ze startupami, maszyn z ludźmi i maszyn z maszynami. Zaproszeni przez organizatora eksperci przekonywali o wielu możliwościach, jakie przed biznesem otwiera technologia i możliwość łączenia różnych narzędzi i innowacyjnych form organizacji i zarządzania.

Wśród gości tegorocznej konferencji znaleźli się Michael Keegan, Senior Vice President, Head of Product Business obszaru EMEIA (Europe, Middle East, India, Africa – Europa,

Bliski Wschód, Indie, Afryka) w Fujitsu, który opowiadał o ostatnich trendach IT i współtworzeniu rozwiązań dopasowanych do klientów, dr Joseph Reger, CTO Fujitsu w regionie EME- IA, specjalizujący się w tematyce międzynarodowych wdrożeniach IT dla biznesu, a także Manabu Yamamoto, którego pasją są technologie smart wykorzystywane w miastach, m.in. w zarządzaniu transportem, czyli zjawisko zwane smart city.

W ramach spotkania, które odbywa się w cyklu Fujitsu World Tour 2018 odbyły się sesje i demonstracje, pokazujące najnowsze trendy w ochronie danych, praktyczne aspekty cloud computing, rozwiązania smart dla biznesu, czy hyperkonwergentnej infrastruktury dla biznesu. Szanse prezentacji przed szerszą publicznością miały też specjalnie wyselekcjonowane na tę okazję polskie startupy.

Fujitsu World Tour to cykliczne wydarzenie, które co roku gromadzi łącznie kilkanaście tysięcy pasjonatów technologii, przedstawicieli świata biznesu, ekspertów, autorytety, a także praktyków i wizjonerów IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Innowacje skoncentrowane na człowieku