Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych otrzymała dodatkowe kompetencje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-04-2005, 11:56

Poszerzenie kompetencji i zadań Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) zakłada przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Głosowało 411 posłów, za przyjęciem było 410, jedna osoba wstrzymała się od głosu. W II czytaniu nie zgłoszono poprawek.

Poszerzenie kompetencji i zadań Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) zakłada przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Głosowało 411 posłów, za przyjęciem było 410, jedna osoba wstrzymała się od głosu. W II czytaniu nie zgłoszono poprawek.

Zmiany w ustawie zostały wprowadzone w związku z koniecznością dostosowania do prawa unijnego, a także stworzenia podstaw prawnych do korzystania przez zakłady rolno-spożywcze z subwencji  europejskich funduszy strukturalnych.

Unia wymaga, by państwa członkowskie korzystające z unijnych środków jednocześnie kontrolowały ich wydawanie. Upoważnienie do takich działań otrzymuje IJHARS.

Nowym przepisem jest wprowadzenie kary grzywny w przypadku utrudniania IJHARS przeprowadzenia takiej kontroli.

W związku z nałożeniem nowych obowiązków konieczne będzie dodatkowe wyłożenie z budżetu 1,5 mln zł, m.in. na utworzenie nowych etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych otrzymała dodatkowe kompetencje