Instal Lublin zaciążył IDMSA

GN
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Broker ma większe przychody i zysk. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie rezerwy i konsolidacja budowlanej spółki.

Broker ma większe przychody i zysk. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie rezerwy i konsolidacja budowlanej spółki.

Dom Maklerski IDMSA ma za sobą udane półrocze. Wypracował ponad 75,6 mln zł skonsolidowanych przychodów, o 18,3 mln zł więcej niż przed rokiem. Zyski też urosły, ale nie w tempie przychodów — na czysto spółka zarobiła 22,3 mln zł wobec 20,3 mln zł przed rokiem.

— Jesteśmy zadowoleni z przychodów i zysków operacyjnych. Na poziomie zysku netto nie jest tak, jak chcieliśmy. Wynik został obciążony przez rezerwy na akcje i konsolidację spółek, m.in. Instalu Lublin, który miał stratę. Ale to kwestia księgowa, bo ta spółka to inwestycja kapitałowa — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

Na poziomie operacyjnym zysk spółki wyniósł 34,8 mln zł, niemal o 36 proc. więcej niż przed rokiem. Największy wkład w wyniki miała działalność maklerska. Z niej spółka wypracowała ponad 1/3 przychodów i 8,8 mln zł zysku netto. Mimo że przychody wzrosły niemal dwukrotnie, to zysk był o 1,3 mln zł niższy. To skutek rezerw związanych z wyceną akcji. Blisko 23 mln zł przychodów i 9,8 mln zł zysku netto przyniósł obrót wierzytelnościami. Coraz większe znaczenie odgrywa Idea TFI — wypracowało 9,4 mln zł przychodów i 1,5 mln zł, wobec 3,2 mln i 0.6 mln zł przed rokiem.

Drugie półrocze powinno być lepsze, bo Instal Lublin będzie mniej ciążył: w wyniku podwyższenia kapitału udział IDMSA spadł w akcjonariacie.

— Kolejne kwartały powinny być lepsze. Sytuacja na warszawskiej giełdzie się poprawia, co pozytywnie wpłynie na poziom rezerw — mówi Grzegorz Leszczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane