Instalexport kupi i zadebiutuje

Anna Pronińska
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Porządkowanie grupy, akwizycje i debiut przed lub po wakacjach — ten rok zapowiada się pracowicie dla Instalexportu.

Porządkowanie grupy, akwizycje i debiut przed lub po wakacjach — ten rok zapowiada się pracowicie dla Instalexportu.

Planująca giełdowy debiut warszawska firma budowlana na 17 czerwca zwołała walne.

— Podsumujemy na nim 2007 rok i poddamy pod głosowanie uchwały w sprawie trzech emisji w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru oraz emisji w trybie oferty publicznej. Zostanie podjęta uchwała w sprawie ubiegania się o dopuszczenie akcji Instalexportu do obrotu na GPW — wylicza prezes Łukasz Żuk.

Tłumaczy, że emisje prywatne mają związek z akwizycjami oraz z porządkowaniem grupy.

— Chodzi o zapowiadany wcześniej zakup warszawskiej firmy wykonawczej oraz akwizycję firmy specjalizującej się w wyszukiwaniu i przygotowywaniu terenów pod budowę centrów handlowych. Porządkowanie grupy polegać będzie na przejęciu udziałów mniejszościowych w kontrolowanej przez nas spółce, która przed wakacjami rozpocznie budowę osiedla mieszkaniowego w podwarszawskim Raszynie — dodaje Łukasz Żuk.

Instalexport nie planuje, choć nie wyklucza, kolejnych akwizycji w tym roku.

— Planujemy konsolidację naszych aktywów, w tym budowę dwóch (relatywnie) silnych firm wykonawczych: jedna budowana wokół Budopolu Bydgoszcz operująca w Polsce północnej i zachodniej, druga — budowana na bazie przejmowanej warszawskiej firmy wykonawczej i naszych własnych aktywów — działająca w środkowej Polsce — mówi prezes.

To właśnie z tymi planami związane będą cele emisji publicznej i na to przeznaczona będzie większa część uzyskanych z giełdy pieniędzy.

— Celem będzie wzmocnienie firm wykonawczych z grupy, by mogły podejmować zadania o wartościach „trzycyfrowych”, licząc w mln zł — dodaje Łukasz Żuk.

Początkowo Instalexport planował giełdowy debiut w tym półroczu. Teraz spółka zakłada, że wejście na GPW mogłoby przypaść przed lub po wakacjach.

— Zmiana terminu debiutu ma związek z emisjami prywatnymi (muszą być zarejestrowane przed otwarciem emisji publicznej). Nieobojętna dla naszych planów jest też sytuacja na giełdzie — zakładamy, iż po wakacjach może być nieco, choć nie radykalnie, lepsza — mówi prezes.

W 2007 r. Instalexport miał 8,85 mln zł zysku netto i 143 mln zł przychodów. Prezes zakłada, że ten rok Instalexport zamknie wynikiem 15- -20 mln zł zysku netto i ponad 200 mln zł przychodów.

— Plan finansowy nie uwzględnia efektu kapitałów uzyskanych z emisji publicznej. Pieniądze te będą miały wpływ na wyniki następnego roku — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy