Instalexport na zakupach

ANP
opublikowano: 19-03-2007, 00:00

Spółka podwyższyła kapitał zakładowy. Zamyka też pierwszą w tym roku akwizycję z myślą o deweloperce.

Spółka podwyższyła kapitał zakładowy. Zamyka też pierwszą w tym roku akwizycję z myślą o deweloperce.

Instalexport, warszawska spółka budowlana, podwyższyła kapitał zakładowy do 6,1 mln zł w drodze niepublicznej emisji nowych akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

— Emisja akcji, po cenie nominalnej, jest skierowana do osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych. Chcemy zdobyć pieniądze na rozwój. Temu służy także emisja obligacji — mówi Jan Gąsowski, prezes Instalexportu.

Instalexport przechodzi gruntowną restrukturyzację, a uzyskane pieniądze przeznaczy na wejście w tym roku w deweloperkę.

— Kończymy rozmowy o zakupie spółki projektowej, która ma w swoim portfelu grunty w Warszawie przeznaczone pod zabudowę. W tym obszarze chcemy działać na rynku w stolicy, ale interesują nas także inne miasta. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia — mówi prezes.

To ma być pierwsza z zaplanowanych przez spółkę tegorocznych akwizycji. Do ilu jeszcze Instalexport się przymierza — prezes nie ujawnia.

Instalexport specjalizuje się w produkcji wyrobów betonowych, gipsowych, metalowych elementów konstrukcyjnych, ale też wykończeniowych robotach budowlanych i wynajmie maszyn.

W marcu tego roku DM IDMSA, który w 2006 r. pośredniczył w sprzedaży 71,82 proc. akcji Instalexportu (nabywców nie ujawniono), zawarł ze spółką umowę o ofercie obligacji na rynku niepublicznym z zobowiązaniem do zawarcia umowy o przeprowadzeniu pierwszej publicznej oferty. Prezes Instalexportu zapewnia, że firma nie jest zainteresowana debiutem na giełdzie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu