Instytut IWH obniżył prognozę wzrostu gospodarki Niemiec

opublikowano: 11-03-2021, 12:19

Instytut Badań Ekonomicznych w Halle (IWH) spodziewa się niższego tempa wzrostu gospodarczego w Niemczech w tym roku z powodu możliwej trzeciej fali pandemii, informuje Reuters.

Ekonomiści IWH obniżyli prognozę wzrostu PKB Niemiec w 2021 roku do 3,7 proc. W grudniu zapowiadali, że wyniesie on 4,4 proc.

- Szczególnie w przypadku Niemiec istnieje niebezpieczeństwo, że kroki o których zdecydowano na początku marca, w kierunku otwierania gospodarki, mogą przyczynić się do trzeciej fali zakażeń – poinformował instytut.

Reuters zwraca uwagę, że pomimo obniżki prognozy IHW z większym optymizmem ocenia perspektywy gospodarki Niemiec niż rząd tego kraju, który prognozuje jej wzrost o 3 proc. w 2021 roku po spadku o 4,9 proc. w ubiegłym.

Agencja przypomina także, że o możliwości trzeciej fali zakażeń COVID-19 w Niemczech ostrzegał wcześniej także Instytut Roberta Kocha (RKI).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane