Intakus idzie na giełdę

Anna Pronińska
opublikowano: 10-01-2008, 00:00

Wrocławska spółka na parkiecie pojawi się wiosną. Chrapkę na nią ma Gant Development, który w jej kapitale ma już 5 proc. udziałów.

Wrocławska spółka na parkiecie pojawi się wiosną. Chrapkę na nią ma Gant Development, który w jej kapitale ma już 5 proc. udziałów.

Intakus, spółka specjalizująca się w projektowaniu i wykonawstwie obiektów budowlanych na Dolnym Śląsku, kończy prace nad prospektem emisyjnym.

— W najbliższych dniach prospekt trafi do Komisji Nadzoru Finansowego. Emisja planowana jest na początek drugiego kwartału, ale wszystko będzie zależeć od koniunktury na GPW i sprawności nadzoru — mówi Jarosław Mizera, dyrektor ds. projektów Domu Maklerskiego AmerBrokers, który będzie ofertę wprowadzać.

Wartość emisji ma wynieść kilkadziesiąt milionów złotych. Ile konkretnie? Tego spółka nie ujawnia. Pieniądze przydadzą się Intakusowi m.in. na zakup nowego sprzętu budowlanego i spłatę zobowiązań.

Intakus realizuje wiele inwestycji deweloperskich dla giełdowego Ganta. I właśnie spółka prezesa Dariusza Małaszkiewicza poinformowała wczoraj o zakupie 1 mln akcji wrocławskiej spółki za 6 mln zł. Walory stanowią 5 proc. w kapitale zakładowym firmy i dają prawo do 3,57 proc. głosów na walnym. W planach Ganta jest dokupienie kolejnych papierów spółki w ramach planowanej emisji publicznej.

— Docelowo chcielibyśmy mieć 10 proc. udziałów w Intakusie. Ze spółką współpracujemy już 10 lat. Po ofercie Intakus będzie w stanie realizować nasze projekty również poza rejonem Dolnego Śląska. Szacujemy, że po dofinansowaniu przychody Intakusa przekroczą 100 mln zł w 2009 r., a zysk netto 10 mln zł — informuje Dariusz Małaszkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane