Integer.pl chce utrzymać większościowy pakiet InPostu

ISBNews
opublikowano: 21-03-2014, 15:40

Integer.pl chce utrzymać większościowy pakiet InPostu po upublicznieniu tej spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych, planowanym na IV kw. 2014 r., poinformował prezes Rafał Brzoska agencję ISBnews.

Proces pozyskiwania finansowania dla spółki easyPack ma zakończyć się do końca czerwca, poinformował także prezes.

"Chcemy utrzymać większościowy pakiet InPostu w ofercie publicznej na giełdzie. Według naszych planów, może to nastąpić w ostatnim kwartale tego roku. Spółka wyemituje nowe akcje" - powiedział Brzoska ISBnews.

Pod koniec stycznia Integer.pl informował, że zdecydował o pozyskaniu dodatkowych środków finansowych na rozwój sieci Paczkomatów. Inwestycje spółka szacuje na ok. 150 mln euro.

Zarząd informował wówczas, że planuje, iż ewentualny proces pozyskania kapitału może nastąpić w szczególności poprzez emisję obligacji zamiennych na akcje lub pozyskanie dodatkowych inwestorów finansowych dla spółki zależnej easyPack.

Integer.pl sfinalizował umowę z doradcą finansowym JP Morgan w procesie pozyskania kapitału na sfinansowanie projektu paczkomatowego w najbliższych latach.

"Zgodnie z naszą umową z JP Morgan rozpoczął się proces poszukiwania finansowania dla easyPack. Chcemy pozyskać kwotę do 150 mln euro, co pozwoli na rozwój w Ameryce Północnej i Południowej. Proces pozyskiwania inwestora dla easyPack ma zakończyć się do końca czerwca"- powiedział Brzoska.

easyPack Sp. z o.o. to spółka celowa zawiązana w marcu 2012 roku przez Grupę Integer.pl oraz PineBridge Investments, globalny fundusz private equity. Jej kluczowym celem jest rozwój sieci Paczkomatów InPost w Europie.

W czerwcu 2013 grupa Integer.pl zakończyła z sukcesem prywatną ofertę akcji kierowaną do polskich oraz zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Łącznie spółka pozyskała ok. 147 mln zł, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie ekspansji easyPack oraz kontynuację strategii opartej o intensywny rozwój sieci Paczkomatów w Polsce i za granicą.

Grupa Kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Integer.pl chce utrzymać większościowy pakiet InPostu