Integracja stacji Esso z siecią Lotos zakończy się do października

Polska Agencja Prasowa SA
15-02-2006, 15:41

Do końca października tego roku zakończy się integracja z siecią Lotos 39 stacji Esso, które gdańska firma kupiła od amerykańskiego koncernu jesienią ubiegłego roku. Od momentu zakupu stacje Esso funkcjonują w sieci sprzedając paliwo z Lotos - poinformował w środę rzecznik Grupy Lotos Marcin Zachowicz.

Do końca października tego roku zakończy się integracja z siecią Lotos 39 stacji Esso, które gdańska firma kupiła od amerykańskiego koncernu jesienią ubiegłego roku. Od momentu zakupu stacje Esso funkcjonują w sieci sprzedając paliwo z Lotos - poinformował w środę rzecznik Grupy Lotos Marcin Zachowicz.

"Zmiana barw stacji i dostosowanie ich do standardów naszej firmy to naturalna konsekwencja ich włączania do sieci Lotos" - powiedział prezes Lotos Paliwa Adam Loewe.

Zachowicz powiedział, że stacje przejęte od Esso zmienią wygląd zgodnie ze standardami Grupy Lotos. "Część stacji zostanie zmodernizowana pod kątem nowych wymagań ekologicznych, wymienione zostaną dystrybutory, myjnie, systemy komputerowe" - wyjaśnił.

Stacje kupione przez Lotos zlokalizowane są w strategicznych obszarach: w Wielkopolsce, Polsce południowej i na Mazowszu.

Zachowicz przypomniał, że w ubiegłym roku Grupa Lotos zawarła także transakcję zakupu 12 stacji sieci Slovnaft oraz dwóch nieruchomości pod budowę stacji. Obecnie w sieci Lotos funkcjonuje w sumie 395 stacji.

Lotos Paliwa jest w Grupie Lotos odpowiedzialne za sprzedaż paliw, rozwój i zarządzanie siecią stacji paliw grupy kapitałowej Lotos.

Grupa Lotos jest grupą kapitałową, w skład której wchodzi kilkanaście spółek. Zatrudnienia ponad 5,4 tys. osób. Po trzech kwartałach 2005 r. Grupa wykazała zysk netto w wysokości ok. 522 mln zł. Zgodnie z prognozą skonsolidowany zysk netto Lotosu za 2005 r. powinien osiągnąć około 644 mln zł. W 2004 r. Grupa Lotos uzyskała zysk netto w wysokości 572 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Integracja stacji Esso z siecią Lotos zakończy się do października