Intel i czekanie na wyniki Cisco nie dają szans na wzrosty

Marek Druś
06-08-2001, 21:02

Na giełdach w USA sytuacja niewiele się zmienia. Poza wyprzedażą wywołaną niekorzystnymi informacjami dotyczącymi Intela i AMD rośnie niepokój spowodowany oczekiwaniem na wyniki Cisco Systems. Część inwestorów sprzedaje papiery spółek związanych z branżą sieciową nie chcąc narażać się na ryzyko pogorszenia nastrojów w przypadku słabszych od oczekiwań wyników firmy.

Od początku sesji wyraźnie tanieją udziały Intela i AMD. To skutek obniżenia prognozy wyników pierwszej ze spółek przez analityków Salomon Smith Barney oraz zapowiedzi radykalnego cięcia cen procesorów Pentium pod koniec sierpnia, o której napisano w raporcie Lehman Brothers.

Indeks Philadelphia Semiconductor, w skład którego wchodzi kilkanaście największych spółek z branży, traci ponad 2 proc. wartości. Przyczynia się do tego wyraźna zniżka cen już wspomnianych Intela i AMD, a także Cypress Semiconductor, Vitesse i LSI Logic. W dół poszła również cena udziałów Texas Instruments oraz Applied Materials, produkującego urządzenia dla przemysłu półprzewodnikowego.

Zaskakująco dobrze wyglądają na tym tle notowania JDS Uniphase i Micron Electronics, których udziały drożeją o ponad 5 proc. W przypadku tego drugiego ma to związek z informacją o zaakceptowaniu przez udziałowców spółki Interland przejęcia jej przez Micron.

Spada kurs Cisco, który ma zaprezentować wyniki po jutrzejszej sesji. W dół poszły kursy spółek działających w branży sieciowej, m.in. niemal wszystkich dotcomów. Tanieją papiery AOL, eBuy, DoubleClick, Buy.com i Yahoo!. W dół poszła także cena papierów jednego z największych na rynku producentów serwerów i sprzętu sieciowego, Sun Microsystems.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Intel i czekanie na wyniki Cisco nie dają szans na wzrosty