Intel nie zbuduje fabryki w Wielkiej Brytanii przez brexit

opublikowano: 07-10-2021, 06:34

Prezes Intela Pat Gelsinger powiedział BBC, że amerykański producent chipów nie rozważa budowy fabryki w Wielkiej Brytanii. Jako powód podał opuszczenie przez kraj Unii Europejskiej.

- Po brexicie rozważamy państwa Unii Europejskiej i wsparcie od niej – powiedział Gelsinger.

Szef Intela ujawnił, że spółka ma propozycje około 70 lokalizacji w Europie w 10 krajach. Ma nadzieję, że uda się wybrać miejsce budowy fabryki do końca tego roku.

Pat Gelsinger, fot. Bloomberg
Pat Gelsinger, fot. Bloomberg

Intel zainwestuje w okresie następnych 10 lat nawet 95 mld USD w otwieranie nowych i modernizację dotychczasowych fabryk półprzewodników w Europie jak i zwiększenie produkcji w USA. Spółka uważa, że ostatni kryzys na rynku chipów pokazał, że USA i Europa zbytnio uzależniły się od dostawców z Azji.

Gelsinger powiedział, że kryzys dostaw chipów, ograniczający produkcję dóbr, będzie jeszcze trwał przez jakiś czas.

- Jest możliwość, że w tym roku na świecie gdzieniegdzie będzie można znaleźć tylko obietnicę pod choinką – powiedział. – Po prostu teraz brakuje wszystkiego. Choć ja i inni ludzie z branży pracujemy jak szaleni, aby to zmienić, to musi to zająć trochę czasu – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, BBC

Polecane