Inter Cars wyemitował 5-letnie obligacje o wartości 150 mln zł

ISBNews
opublikowano: 24-10-2014, 17:16

Inter Cars wyemitował 5-letnie obligacje o wartości 150 mln zł, poinformowała spółka. Cele emisyjne nie zostały określone.

"Inter Cars wyemitował 150.000 niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A nieposiadających formy dokumentu, o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 1000 złotych każda i łącznej wartości nominalnej 150.000.000 złotych w ramach programu emisji obligacji. (...) Cel emisji ani przedsięwzięcie finansowane z emisji obligacji nie zostały określone w warunkach emisji" - czytamy w komunikacie.

Obligacje przewidują wyłącznie świadczenia pieniężne. Odsetki od obligacji są płatne w okresach półrocznych w oparciu o stopę WIBOR dla depozytów sześciomiesięcznych oraz odpowiednią marżę w wysokości ustalonej w warunkach emisji obligacji, podano także.

"Obligacje będą podlegać wykupowi w dniu 24 października 2019 r. lub w przypadku wystąpienia podstawy wcześniejszego wykupu, w terminach określonych zgodnie z warunkami emisji. Spółka może zgodnie z warunkami emisji obligacji podjąć działania w celu rejestracji obligacji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych oraz wprowadzenia ich do alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie lub BondSpot" - czytamy dalej.

Inter Cars podpisała z mBankiem oraz Bankiem Handlowym umowę dotyczącą programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 500 mln zł na początku września.

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2004 r. W 2013 r. odnotowała 3,5 mld zł skonsolidowanych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Inter Cars wyemitował 5-letnie obligacje o wartości 150 mln zł