Interbud Lublin chce pozyskać z oferty na GPW kilkadziesiąt mln zł w IV kw.

ISB
opublikowano: 27-08-2008, 17:00

Spółka Interbud Lublin, świadcząca usługi budowlane, sanitarne i elektryczne, chce pozyskać z nowej emisji akcji kilkadziesiąt milionów złotych i zadebiutować na rynku podstawowym giełdy warszawskiej w IV kw. br., poinformował w środę agencje ISB i DealWatch z grupy Euromoney prezes Krzysztof Jaworski.

"Chcemy pozyskać na GPW kilkadziesiąt milionów złotych, by realizować naszą strategię rozwoju" - powiedział Jaworski agencjom ISB i DealWatch. Dodał, że firma więcej informacji ujawni w prospekcie, który ma zostać opublikowany w ciągu najbliższych tygodni.

Jaworski poinformował, że spółka planuje debiut na GPW w czwartym kwartale. "Oprócz nowej emisji, na rynek trafi niewielki pakiet akcji istniejących, ale tylko z powodu potrzeby zapewnienia odpowiedniej płynności" - powiedział, dodając, że po emisji większość akcji pozostanie w rękach dotychczasowych akcjonariuszy.

Obecnie 81,8% walorów ma Witold Matacz, a 18,2% - prezes Jaworski.

W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki, który obejmuje 2.006.400 akcji serii B, 2.006.400 akcji serii C, 501.600 akcji serii D, do 1.900.000 akcji serii E oraz do 1.900.000 praw do akcji serii E.

Firma koncentruje się na budowie obiektów użyteczności publicznej (40% przychodów krajowych), realizacji inwestycji mieszkaniowych (29%), handlowych i przemysłowych (22%) oraz obiektów infrastruktury zewnętrznej (9%).

Interbud prowadzi działalność na rynku lubelskim i w mniejszych miastach tego regionu, realizując kontrakty w systemie generalnego wykonawstwa i podwykonawstwa, choć obecnie realizuje też 3 kontrakty pod Warszawą o łącznej wartości ok. 24 mln euro.

W 2007 roku w kraju zrealizowano 77% sprzedaży, a w Niemczech - 23%.

W ub.r. zysk netto spółki wyniósł 2,23 mln zł wobec 2,28 mln zł w 2006 roku. Przychody wyniosły odpowiednio 63,98 mln zł i 48,14 mln zł, a zysk EBITDA: 3,06 mln zł i 3,32 mln zł.

Wiceprezes i dyrektor finansowy firmy Jacek Czarnecki w rozmowie z ISB poinformował, że spadek zysków był związany z utworzonymi rezerwami na ekwiwalenty urlopowe oraz emerytury i renty. "Gdyby nie rezerwy, zysk wyniósłby ok. 2,5 mln zł" - powiedział.

Prezes poinformował natomiast, że w 2008 roku wynik spółki wzrośnie i będzie zawierał wpływ w wysokości ok. 18,5 mln zł z tytułu sprzedaży mieszkań na "Osiedlu Brzozy" realizowanych jako inwestycja deweloperska. "Rentowność z projektu to kilkadziesiąt procent" - powiedział.

Z kolei w 2009 roku uczestnictwo spółki w konsorcjum firm budujących centrum handlowe "Olimp" o wartości całego projektu ok. 85 mln zł oraz centrum rozrywkowo-handlowego "Felicyty" warte ok. 140 mln euro, powinno zapewnić firmie przychody w wysokości kilkudziesięciu mln zł i rentowności 15%.

Na lata 2009-2010 jest natomiast przewidziana realizacja przez firmę, jako generalnego wykonawcę, inwestycji budowlanej na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej LSM w Lublinie o wartości przychodów 100 mln zł i 15-proc. rentowności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu