Czytasz dzięki

Interferie budują w Świnoujściu

GRA
opublikowano: 12-02-2010, 00:00

Hotelarska spółka z grupy KGHM szuka wykonawcy dla flagowej inwestycji w Świnoujściu.

Hotelarska spółka z grupy KGHM szuka wykonawcy dla flagowej inwestycji w Świnoujściu.

Ruszył przetarg na generalnego wykonawcę najważniejszej inwestycji Interferii — kompleksu Medical SPA w Świnoujściu. Firmy mogą się zgłaszać do 2 marca, a zwycięzca zostanie wyłoniony w dwóch etapach. Podpisanie umowy zaplanowano na koniec marca.

Medical SPA to flagowy projekt hotelarskiej spółki z grupy KGHM, a jego wartość wynosi 90 mln zł. W ten sposób firma realizuje strategię uniezależniania się od sezonowości w branży i specjalizacji w usługach sanatoryjno-leczniczych. Na razie przynosi to efekty.

— Średnia frekwencja w naszych ośrodkach wyniosła 63 proc., wzrosła więc w 2009 r. o osiem punktów procentowych. To nie tylko najlepszy wynik firmy w ostatnich latach, ale także bardzo dobra prognoza na przyszłość — mówi Adam Milanowski, prezes Interferii.

Po czterech kwartałach zysk netto wyniósł 2,9 mln zł, czyli ponad trzy razy więcej niż w 2008 r. Przychody sięgnęły 43 mln zł, niemal o 6 mln więcej niż rok wcześniej. Pomogła m.in. polityka minimalizacji kosztów (np. zakupu artykułów spożywczych i chemii).

Plan zakłada, że zysk pozostanie w spółce.

— Zarząd rekomenduje przeznaczenie zysku na inwestycje — anonsują władze spółki w komentarzu do raportu.

To oznacza, że na zastrzyk gotówki nie powinien liczyć KGHM Ecoren, największy akcjonariusz Interferii (61,5 proc. kapitału). Ale Ecoren i tak dobrze sobie radzi. Ostatnio pochwalił się umową na dostarczenie miliona ton kruszyw drogowych dla Strabaga. Jej wartość wynosi około 20 mln zł — to jedna z większych umów na polskim rynku kruszyw (3 proc. rocznej ich produkcji).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane