Interferiom szkodzi euro

MAG
10-02-2009, 00:00

Firma z grupy KGHM zakończyła rok na plusie, ale w trzech ostatnich miesiącach roku miała stratę netto.

Firma z grupy KGHM zakończyła rok na plusie, ale w trzech ostatnich miesiącach roku miała stratę netto.

W IV kw. 2008 r. Interferie zwiększyły przychody o 100 tys. zł, do 7,1 mln zł w porównaniu z IV kw. 2007 r. W całym roku wzrosły o 900 tys. zł, do 37,5 mln zł. Zyski są gorsze od planowanych.

— Musieliśmy liczyć się z kosztami odpraw dla członków poprzedniego zarządu i przede wszystkim zmiennym kursem euro — wyjaśnia Wojciech Kudera, prezes Interferii.

Rezerwy na odprawy obniżyły przychody operacyjne o prawie 100 tys. zł. Kurs euro podwyższył koszty finansowe. Ujemne różnice kursowe spowodowały, że obsługa kredytu kosztowała spółkę prawie 200 tys. zł więcej niż wynosiły plany. Dlatego wynik netto w IV kw. pogorszył się o 400 tys. zł — Interferie miały 1,7 mln zł straty. W całym roku było to 817 tys. zł zysku. Rok wcześniej zysk był o 260 tys. zł wyższy.

W ubiegłym roku Interferie wydały na inwestycje w ośrodki wypoczynkowe prawie 11 mln zł. W tym roku przygotowują się do planowanej na początek 2010 r. inwestycji w rozbudowę obiektu Barbarka II w Świnoujściu. Wartość projektu jest szacowana na 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Interferiom szkodzi euro