Interia.pl nie oczekuje wycofania się Comarchu z akcjonariatu

opublikowano: 14-02-2007, 14:31

ComArch nie zamierza obecnie sprzedawać posiadanych udziałów w Interii.pl, wynika ze środowych wypowiedzi prezesa Interii Grzegorza Błażewicza.

ComArch nie zamierza obecnie sprzedawać posiadanych udziałów w Interii.pl, wynika ze środowych wypowiedzi prezesa Interii Grzegorza Błażewicza.

"Zainteresowanie spółką ze strony różnych podmiotów jest bardzo duże. Mogę potwierdzić słowa prezesa Filipiaka, że on Interii nie zamierza sprzedawać. Według mojej najlepszej wiedzy, a widziałem się z prezesem wczoraj, nie ma zmiany w tym sposobie myślenia" - powiedział prezes spółki Błażewicz podczas konferencji prasowej.

Comarch ma 36,08% akcji dających 48,5% głosów na walnym zgromadzeniu Interii. Kolejne 27,65% udziału w kapitale (uprawniających do 40,90% głosów na WZ) ma Broker FM, który ma od końca ub. roku nowego współwłaściciela.

W październiku ub. roku niemiecka grupa Bauer, która publikuje w Polsce prasę kolorową o łącznym miesięcznym nakładzie 37 mln szt., uzgodniła zakup 56.35% akcji, uprawniających do 73,20% głosów na walnym zgromadzeniu spółki Broker FM.

Zapisy w wezwaniu Bauera do sprzedaży 100% akcji Brokera FM rozpoczęły się 27 października ub. roku i potrwają do 16 lutego.

Na rynku pojawiały się niedawno spekulacje, że Bauer może być zainteresowany przejęciem kontroli nad Interią.(ISB)


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane