Internauci lepiej zarabiają

DI, DGP
13-07-2011, 12:18

Internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę - wynika z Diagnozy Społecznej 2011. Częściej zdobywają nowe kwalifikacje i są bardziej zaradni - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Internauci mają szansę na lepszą pracę.
Zobacz więcej

Internauci mają szansę na lepszą pracę.

Osoby, które swobodnie surfują po sieci, o wiele lepiej dają sobie radę na rynku pracy niż pozostałe. W grupie wiekowej 25 – 60 lat zatrudnienie znalazło blisko trzy czwarte internautów. I zaledwie 40 proc. tych, którzy z niej nie korzystają.

Internauci są też bardziej zapobiegliwi i myślą bardziej perspektywicznie. Szukając lepszej pracy, co piąty z nich w ostatnim roku zdobywał nowe kwalifikacje. Spośród osób nieużywających internetu zawodowo dokształcał się tylko co pięćdziesiąty.

Dane diagnozy potwierdzają , że internauci – w przeciwieństwie do osób przebywających offline – nie tylko chętniej zdobywają nowe kwalifikacje, ale też są odważniejsi. W ostatnim roku dwukrotnie częściej decydowali się na założenie własnej firmy. 7 proc. z nich zdecydowało się zainwestować w produkcję, handel lub usługi. Podobnie zrobiło zaledwie 2 proc. niekorzystających z sieci. A 5 proc. internautów wyłożyło pieniądze na inwestycje w akcje i obligacje. Wśród nieinternautów zrobiło tak 1 proc.

W efekcie właśnie ludzie przemierzający sieć trzykrotnie częściej niż ci z niej niekorzystający podejmowali lepiej płatną pracę, trzy razy częściej brali też dodatkowe płatne zajęcie. Cztery razy częściej awansowali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, DGP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Internauci lepiej zarabiają